Як же чисто і приємно вдома… Втомлено повертаєшся з роботи, мріючи про смачнючу вечерю і теплу перинку. І як тільки ти вдома – все! Сталося… Ось воно: мій дім – моя фортеця. Ага! Не так сталося як гадалося… Чому?

Всі ми вже давним-давно звикли до того, що і посуд вдома миється побутовою хімією і підлога нею ж прибирається і вікна нею ж миються, тощо. І тільки порівняно недавно ми почали замислюватися над тим, що «а-яй-яй», як же сильно ми завдаємо шкоди екології нашого краю? То й що? Байдуже… Екологія – це ж «мене не стосується», це ж тільки дітям потім це все розгрібати. А ми з вами вже якось так-сяк доживемо віку, правда?! Неправда, панове…

Іноді мене дивує наскільки потужно людям вбили в голову догматичне: ми-українці, моцна нація і нам лиш сниться радіація (перефразовано для преси – авт.). Гаразд, нехай так. Ми – дійсно потужна сила, яку не здолати, то вже всі зрозуміли. У нас найбагатші на світі землі, то теж знають всі. Але у мене є одне питання – як довго ці землі залишатимуться найбагатшими? А ще більше мене турбує те – ЧИМ МИ ТІ ЗЕМЛІ ЗБАГАЧУЄМО ЗАРАЗ?!

Невже люди вважають, що вся та закордонна хімія, що потрапляє до нас з країн, де люди починають від цього відмовлятися, так «біла і пухнаста»? Чи ми як завжди подивимося «Інфошок», прозріємо хвилин на 15 і далі гайда в магазин по широко розрекламований миючий засіб для посуду, бо він не сушить ручки? Бо від нього гладенька шкіра? Та від нього скоро у вашому селі вода в криниці стане непридатною до вживання! А упаковка від цих миючих засобів – то взагалі окрема пісня. Тару для цих миючих засобів виготовлено із таких матеріалів, які біологічно в природі розкладатися не можуть. Яскравий цьому приклад – сміттєзвалище у с. Грибовичі Львівської області. Вже десятки років лежать там сотні тон сміття, серед яких і тара від наших улюблених миючих засобів, і шансів на те, що знайдеться Бодай якийсь штам бактерій, який зможе це все колись перетравити немає. Хоча ні… Може шанс і є. Але чи є гарантія того, що цей мікроорганізм, який, споживаючи всю цю гидоту, буде менш патогенним для людського організму, аніж бубонна чума? Отакої гарантії вже нам дати не може ніхто!

Я знаю, що всім на все бракує часу і що шопінг іноді відбирає як не пів дня, то і день. І що до кожного товару треба приглянутися. І що до кожного маркера, а-ля «Е ххх» треба придивитися чи це часом не канцероген, позгадувати що там в пресі писали, бо ви вже того боїтеся. І врешті-решт, втомлені і задоволені вибором продуктів харчування ми згадуємо про те, що посуд вдома ще потім треба помити. Ага… Бігом у відділ побутової хімії. А там – рай! І з бальзамом і з алое і з гліцерином… А з тринітрогліцерином не пробували?  Шкода… А з четвертинними солями амонію? Піймались. Бо практично кожен миючий засіб ті сполуки містить. А четвертинні солі амонію – це просто страшний токсин для організму, який призводить до незворотних змін в організмі людини, особливо в молодих жінок та чоловіків. І як би майстерно ці речовини не приховували фахівці з реклами під брендами «Ammonia D» і т. і., вміст засобу від цього не міняється.

Я, як фізіолог за фахом, дуже поважаю хіміків, тяжка то робота. І деколи, розробляючи щось таке нове, коли шеф тобі постійно каже про мінімізацію витрат, оптимізацію процесу виробництва і т. і. ти вже потрохи перестаєш думати про те, як той чи інший ПАР (поверхнево активна речовина – авт.) може впливати на людину. Зробимо невеличкий науковий екскурс. ПАР застосовується для того, щоби швидко розчинити жир. Кожен з нас зі школи пам’ятає, що вода має свій поверхневий натяг, крім цього містить ще дуже багато солей різноманітних металів. Так от ПАР зменшує цей поверхневий натяг води, завдяки чому вода легше проникає поміж молекули жиру, пришвидшуючи і полегшуючи його відмивання з поверхні. Щось схоже стається з водою, коли її нагріти – завдяки інтенсифікації броунівського руху молекул поверхневий натяг води зменшується з вже відомим нам ефектом. Краса, здавалось би. Була би краса, якби не одне але – походження цих ПАРів. Екологи вже просто втомилися бити на сполох та кричати фрази, а-ля «досить годувати землю ксенобіотиками!» (ксенобіотик – речовина, котру не було виявлено в природі, яка жодним організмом не синтезується і ніщо її не може знищити. Речовина, яка не є джерелом живлення для жодної з існуючих на сьогоднішній день бактерій. Речовина, яка була створена суто хімічним шляхом – авт.). І, ви знаєте, вони праві! Тому що те, що не може бути перероблено – накопичується!

Пригадайте відомий анекдот про те, що те, що зараз ви їсте – колись вже ну 100% хтось їв. Та й навіть пригадати цікавезний приклад народної творчості Древнього Китаю, коли два населених пункти були розташовані на одній річці і у тому селі, що було ближче до джерела люди казали: я є те, що я їм. А в містечку, що було нижче по річці улюбленою фразою людей було: я є те, що я п’ю. Тобто люди вже тоді добре усвідомлювали, що все те, що я вчора викинув – завтра я з’їм! Те ж саме у Японії. Країна розташована на кількох островах і якби японці так само «шанували» свою екологію як ми, то уявіть собі якого масштабу екологічної катастрофи можна було би там очікувати на сьогоднішній день! Натомість – там все дуже і дуже симпатично. Може вартує задуматись чому? І, якщо пригадати слова Шевченка «чужого научайтесь», то візьмімо приклад Бодай з них. Вони дуже і дуже дбають про екобезпечність своїх земель. Тоді як ми, намагаючись здешевити своє життя, активно нищимо все те, що нам Богом дане, бо так каже як не дядя Сем, то якийсь там інший «дядя». Більше того, далі йдемо до церкви і навіть словом не обмовимося на сповіді, що згрішив, бо вбивав. А вбивав все, що міг довкола себе. Бо все те, що міститься у тих фірмових плящинах з побутовою хімією – це ксенобіотики, які є надтоксичними для всього живого!

То який же вихід, спитаєте Ви? Все просто. Крім ПАР ксенобіотичного походження є природні ПАР, які абсолютно нетоксичні і залюбки розкладаються у природі. Більше того – підживлюють грунти, бо ними живляться корисні бактерії, якими живляться мікроорганізми, якими в свою чергу живляться крупніші тварини, які, відмираючи, знову потрапляють у грунт, даючи джерело живлення для рослин, якими, здебільшого, живимося ми з Вами. Та й м’яско ми теж споживаємо, не всі ж вегетаріанці зрештою. Відтак, замість того, щоби їсти «м’яско з канцерогенчиком», як національну українську страву, я краще поїм традиційного українського борщу, знаючи те, що моя тарілка вимита екобезпечним засобом. Замість того, щоби боятись вдихнути в туалеті повітря через запах хлорки я знатиму, що у мене там гігієна дотримана, але мій засіб не смердить хлором, бо його не містить. І я не боюсь дихати вдома фенолами, бо моя підлога вимита засобом, в якому їх немає. Бо я дбаю про мою родину. Бо я дбаю про рідну землю. Бо мені небайдуже… Бо мій дім – то є справді моя фортеця. І хоч моя хата і з краю, але з найкращого у світі.

Я користуюсь новітньою українською розробкою від компанії «НЕОТЕХ», яка зараз позиціонує себе, як строго екологічно безпечні професійні миючі засоби. Це торгова марка «STIM – СТАНДАРТ ЧИСТОТИ!». Компанія безпосередньо є виробником, що суттєво скорочує затрати на собівартість товару, бо його не треба нізвідки везти (раптом зі Стрия до Львова – авт.), а на виробництві застосовані найсучасніші технології виробництва, які на апаратному рівні просто виключають можливість недотримання технології виготовлення. Та й якість виробництва контролюється сертифікованою лабораторією на всіх 8-ми етапах виробництва аж до того моменту, як потрапить до Вас для вжитку. І вже зараз в асортименті компанії є 5 позицій миючих засобів, які сьогодні забезпечують чистоту і екологічну безпеку у величезних готельно-ресторанних комплексах України. І що найголовніше – TM STIM вже має численних постійних клієнтів, себто їм довіряють ЕКСПЕРТИ!

Вже не раз їх клієнти проводили незалежне тестування цих засобів, затративши на це час і кошти. І переконувалися в одному – стандарт є стандарт. Тому для тих людей, хто вміє думати TM STIM – це перше, що повинно бути вдома і на роботі, замість традиційної побутової хімії. Бо як ми самі не вбережемо свою землю від хімічної навали з-за кордону, то ніхто її не вбереже. А особисто мене приємно тішить також той факт, що відтепер саме товар, вироблений в Україні, може стати одним із кращих у світі!
Українці! Дбаймо про свою оселю!!!

Продукцію компанії «Неотех» Ви можете замовити за телефонами:
(032) 270 14 63, (067) 471 66 27
www.stim-ua.com

© Компанія «Неотех».